WECHSLER ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA TESTİ
ÜNİVERSİTE SERTİFİKASI İMKÂNI İLE

 

Wechsler Çocuklar İçin Zekâ Testi (WISC-R) Uygulayıcı Eğitimi

Programın Tanıtımı

WISC-R, araştırmalarda ve zekâ ölçümlerinde en sık kullanılan araçlardan biridir. Alt-testlerinde farklı yetenek alanlarından örnekler bulunması, yorum ve puanlama esaslarının belirginliği psikometrik özelliklerinin doyuruculuğu, bu ölçeğin sadece ülkemizde dünya genelinde tercih edilmesini sağlamaktadır. Türkiye’de standardizasyonu, geçerlilik ve güvenilirliği yapılmış en önemli zekâ testlerinden birisi olan WISC-R testi 6-16 yaş grubu bireylere uygulanır ve bu yaş grubundaki bireylerin zekâ bölümlerinin belirlenmesini sağlar. 

Eğitimin Amacı 

Bu eğitimin amacı, katılımcıların WISC-R zekâ testinin içeriği, uygulaması, bulguları değerlendirmesi, yorumlaması ve raporlaştırmaları hakkında yeterlik sahibi olmalarını sağlamaktır.

Eğitim Programı

1. Wisc-R Zekâ Testinin Tanıtılması

 

2. Wisc-R Zekâ Testi Alt-Ölçeklerinin Tanıtılması

 

3. Wisc-R Zekâ Testi Materyallerinin Tanıtılması

 

4. Wisc-R Zekâ Testi Puanlaması

 

5. Wisc-R Zekâ Testi Uygulaması

 

6. Wisc-R Zekâ Testi Bulgularının Yorumlanması

 

7. Wisc-R Zekâ Testi Bulgularının Raporlaştırılması

Wisc-R Zekâ Testi Eğitim Süresi

Wisc-R Zekâ Testi Uygulayıcı Eğitimi 2 tam gün sürecektir

.

Verilecek Belge: Eğitimin ardından yapılacak uygulamalar sonrasında katılımcılara Üniversiteden Uygulayıcı sertifikası verilecektir.

Kimler Katılabilir?

Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Aile Danışmanlığı Sertifikası olan Sosyologlar ile Üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ve Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölümlerinin öğrencileri katılabilir.

Eğitim Başlangıç Tarihi: Kayıtlarımız devam etmektedir.